top of page

KADRA

Nasz szkoła to nie mury, a przede wszystkim ludzie, którzy ją współtworzą. Starannie dobieramy kadrę lektorską, tak, aby nauka była dla słuchaczy przyjemnością, a kurs przyniósł zamierzone efekty. Pracownicy administracyjni dbają o kompleksową obsługę sekretariatu i nadzorują funkcjonowanie całej szkoły.

 

Poniżej przedstawiamy ich osoby.

304E97E8-93A2-4C7D-9067-9F658A699F48.jpeg

MAGDALENA KAMIEŃSKA

Dyrektor

Nazywam się Magdalena Kamieńska jestem absolwentką Organizacji i Zarządzania w Oświacie w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie. Ze szkołą Ad Astra jestem związana od początku jej istnienia. Obecnie pełnię funkcję dyrektora do spraw organizacyjno-administracyjnych. Na co dzień nadzoruję funkcjonowanie szkoły i przebieg kursów językowych. Posiadam kurs  kierownika i wychowawcy obozów i wycieczek szkolnych. Dzięki moim kwalifikacjom wielokrotnie organizowałam letnie obozy językowe dla dzieci i młodzieży. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. W wolnym czasie lubię podróżować, jeździć na nartach oraz czytać książki :)

20211015_132031459 (1)2_edited.jpg

RÓŻA PORUCZNIK

Manager, metodyk, lektor języka angielskiego

Nazywam się Róża Porucznik, jestem lektorem języka angielskiego, menadżerem i metodykiem szkolnym. Ze szkołą Ad Astra jestem związana od 2011 roku. 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska ze specjalizacją nauczycielską. Posiadam doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, jednak najchętniej prowadzę zajęcia dla maluszków już od 3 roku życia, ponieważ są szczere, pełne energii i ciekawe świata. Podczas moich zajęć nie siedzimy w miejscu, staram się, aby zajęcia były dynamiczne i ciekawe, lecz przede wszystkim efektywne. Dbam o pozytywną atmosferę w grupie, motywuję i dopinguję w osiąganiu kolejnych celów językowych. 

 

Poza nauczaniem organizuję eventy, dodatkowe zajęcia, wspieram pracę lektorów oraz nadzoruję przebieg kursów.

 

Obecnie swój czas dzielę między pracę w Ad Astra oraz bycie mamą. Najchętniej spędzam aktywnie czas i pokazuję moim córeczkom otaczający nas świat. Wolne wieczory spędzam często z pistoletem... kleju na gorąco(!) i tworzę, zazwyczaj materiały DIY dla moich dzieci 😉 

IMG-20200919-WA0000_edited.jpg

ANNA ŚWINIARSKA

Lektor języka angielskiego

Z wykształcenia filolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, posiadam certyfikat Cambridge Proficiency in English - grade A. Jestem nauczycielem dyplomowanym, od 19 lat pracuję jako lektor, tłumacz i metodyk języka angielskiego. Moją pasją jest podróżowanie, snurkowanie oraz czytanie kryminałów.

Uwielbiam pracować metodą stacji dydaktycznych oraz przygotowywać escape roomy, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe. Stale doskonalę swój warsztat jako lektor i metodyk. Projektuję
i realizuję własne pomoce dydaktyczne, które mają na celu ułatwienie i uprzyjemnienie procesu dydaktycznego. Pozytywne nastawienie i wykorzystanie urozmaiconych pomocy dydaktycznych ubarwiają moje lekcje zarówno online, jak i offline.

Moi uczniowie osiągają wysokie wyniki egzaminów polskich oraz międzynarodowych, wielu
z nich studiuje obecnie za granicą.

5B373CD0-63FD-462E-B168-6345EC57C910 (1).jpeg

MAGDALENA WINIECKA

Lektor języka angielskiego

Nazywam się Magdalena Winiecka i jestem lektorem najdłużej pracującym w szkole Ad Astra. Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. W Ad Astra uczę najmłodszych słuchaczy. Uwielbiam swoją pracę i uczniów, wspólne gry, zabawy, tańce i śpiewanie. Prywatnie uwielbiam podróże, gotowanie i uprawianie sportów.

magda s_edited.jpg

MAGDALENA SAPIERZYŃSKA

Lektor języka angielskiego

Swoje wykształcenie zdobywałam najpierw w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Ciechanowie, pod opieką naukowo-dydaktyczną Filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na studiach magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Pedagogiki (na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna). Jednak zamiłowanie do roli pedagoga i zainteresowanie psychologią kiełkowało we mnie od wczesnych lat dziecięcych, aż rozwinęło się do głównego nurtu zainteresowań obecnie. Jestem więc jedną z tych szczęśliwych osób, które w życiu zawodowym realizują swoje pasje.

 

W pracy nauczyciela najważniejsza jest dla mnie współpraca z uczniem oparta na porozumieniu, stąd tak istotnym jej elementem jest budowanie relacji pełnej szacunku i otwartości, co tworzy korzystne podłoże pod zdobywanie wiedzy i poszerzanie umiejętności językowych. I tak jak różne są osobowości każdego kursanta, tak i sposób prowadzenia zajęć, dobór materiałów i nacisk na różne aspekty językowe staram się indywidualizować w oparciu o potrzeby i oczekiwania uczniów. Czerpię przy tym ze współczesnych koncepcji pedagogicznych, sprawdzonych założeń metodologicznych i nowoczesnych technologii, tak, by przebieg kursu był możliwie jak najbardziej interesujący i efektywny. 

kasia w.jpg

KATARZYNA WOŁOWSKA

Lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od blisko 10 lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego zarówno w publicznych, jak i prywatnych szkołach. Mam przyjemność pracować z uczniami w różnym wieku, a także o różnych potrzebach i stopniach zaawansowania. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, szkolnym, młodzieżą, a także osobami dorosłymi. Prowadzę kursy przygotowujące do egzaminów oraz kursy konwersacyjne. W pracy cenię sobie profesjonalizm, przyjazną atmosferę oraz podejście komunikacyjne w nauce języka.

kasia d_edited.jpg

KATARZYNA DERA

Lektor języka angielskiego

Nazywam się Katarzyna Dera i jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Od 2013 roku zajmuję się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby poszerzać swoją wiedzę językową wiele razy spędzałam wakacje w USA. Po skończeniu studiów wyjechałam tam na dłuższy czas, dzięki czemu mogłam lepiej poznać kulturę tego kraju. Od 2019 roku jestem jednym z lektorów w szkole językowej Ad Astra. Bardzo lubię moją pracę i gdy widzę efekty w nauce i zadowolenie na twarzach moich uczniów daje mi to ogromną satysfakcję. Uwielbiam żeglarstwo i podróże, pływając m.in. po morzu Bałtyckim mogłam te dwie pasje łączyć. Prywatnie jestem mamą i żoną i spędzanie czasu z moją rodziną jest tym, co najbardziej lubię robić.

20210906_132102.jpg

MAŁGORZATA ZAHN

Lektor języka angielskiego

Jestem lektorem języka angielskiego z ponad 15-letnim doświadczeniem. Praktyczną znajomość języka angielskiego zdobyłam podczas dwuletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczęszczałam do szkoły średniej. Następnie naukę kontynuowałam na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnym czasie lubię pracę w ogrodzie oraz czytać książki, oczywiście w języku angielskim.

95811634_171650104123565_615715507848347648_n (2).jpg

MARTA DOWALLA

Lektor języka angielskiego

Studiuję filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską. Uwielbiam pracować z maluchami - uczą mnie radości w każdej sytuacji i wdzięczności za najmniejsze rzeczy. Bardzo lubię także pracę z nastolatkami, to wymagający uczniowie, przy których można się dużo nauczyć. Nauka języków obcych to dla mnie odkrywanie nowych horyzontów i pokonywanie swoich barier, z wielką radością patrzę, jak moi uczniowie robią postępy - te duże i te najmniejsze. Oprócz języków obcych, moją wielką pasją jest muzyka, którą staram się wplatać jak najczęściej w nasze zajęcia.

profile image.jpg

ANDRZEJ SMOLIŁO

Lektor języka angielskiego, native speaker

Wierzę, że nauczanie jest powołaniem które wymaga zaangażowania w rozwijaniu jak najlepszych umiejętności i zdolności uczniów, dzielenie się informacjami i przygotowywanie ich do podróży przez życie, aby móc korzystać z umiejętności i wiedzy, którą nabyli. Mam duże doświadczenie w nauczaniu na wszystkich poziomach, i zdobyłem wiele umiejętności i kwalifikacji na różnych stanowiskach, od służby cywilnej po publiczne i prywatne szkoły językowe.
Mam nadzieję, że dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu zawodowemu, będę mógł dzielić się niezbędnymi umiejętności, wydobyć I pielęgnować istniejące zdolności, aby uczniowie mogli stosować je na co dzień i w późniejszym życiu.
Mając okazję uczyć studentów z różnych środowisk - począwszy od nauczania studentów azjatyckich, głównie z Chin i Japonii, przygotowujących się do studiów akademickich w Australii, po nauczanie polskich studentów i uczniów w różnym wieku - uzyskałem wgląd, w sposób myślenia i motywacje różnych uczniów, co pozwoliło mi dostosować technikę nauczania do ich potrzeb i oczekiwań. Uczyłem biznesowego języka angielskiego oraz przygotowywałem studentów do egzaminów. Moje wykształcenie, doświadczenie i umiejętności, przygotowały mnie do wniesienia trwałego wkładu w rozwój moich uczniów I realizacji ich celów i ambicji.

IMG_20210224_125902.jpg

EMILIA BIŃCZAK

Lektor języka hiszpańskiego i angielskiego

Jestem absolwentką iberystyki i filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mam pięcioletnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego i sprawia mi to dużo frajdy, więc jeżeli jesteś przedszkolakiem, dzieckiem w wieku szkolnym, nastolatkiem, czy osobą dorosłą, serdecznie zapraszam Cię na zajęcia w Ad Astra.
Poza miłością do języka hiszpańskiego, fascynują mnie również inne języki obce, takie jak język portugalski, koreański i japoński. Uwielbiam także poznawać kulturę innych krajów oraz próbować potraw kuchni świata.

karolina kalisiak.jpg

KAROLINA KALISIAK

Lektor języka włoskiego

Ciao! Mi chiamo Karolina Kalisiak. 
Swoją przygodę z językiem włoskim zaczęłam w LO, gdzie brałam udział w międzynarodowych wymianach studentów. Mieszkając u włoskich rodzin w południowej, środkowej i północnej części Półwyspu Apenińskiego, a także na Sycylii, szlifowałam język, ale także poznawałam życie codzienne i bogatą kulturę Włoch. 
Języka włoskiego uczę od 10 lat, na wszystkich poziomach, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.
Prywatnie jestem mamą 3 dziewczynek. Uwielbiam podróże, ogrodnictwo, sport i włoskie lody 😉 Jestem instruktorem narciarstwa i pilotem wycieczek, jeśli więc nie ma mnie w Ad Astra, znaczy, że szkolę przyszłych narciarzy we włoskich Alpach 😉

1620658_715834741783367_1138980844_n.jpg

WERONIKA HOFMAN

Lektor języka francuskiego i rosyjskiego

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku romańsko-germańskie języki i literatura na Lwowskim Uniwersytecie Państwowym im. I. Franki. Obecnie pracuję jako lektor języka francuskiego i rosyjskiego. Najchętniej uczę osoby ambitne i zmotywowane do nauki. Podczas moich lekcji zarażam moich uczniów swoją pasją do języków. Kocham podróże i zwierzęta, a w szczególności koty.
Zapraszam do mnie na lekcje języka francuskiego i rosyjskiego!

zdjęcie.jpg

SYLWIA STRUCIŃSKA

Lektor języka niemieckiego

Nauczyciel i lektor z zamiłowania. Ukończyłam filologię niemiecką na Wydziale Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności nauczycielsko-tłumaczeniowej. Brałam udział w kursach językowych w Berlinie oraz licznych szkoleniach i konferencjach na temat nauczania języków obcych w szkole. W stosunku do uczniów jestem osobą otwartą, cierpliwą i chętną do pomocy. Na zajęciach kładę duży nacisk na komunikację i praktyczne używanie języka. Wykorzystuje liczne ćwiczenia i materiały dydaktyczne, także o charakterze zabawowym. Najchętniej uczę dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą zacząć przygodę z językiem niemieckim.

DENISE MORENO GARCIA ŚLESIŃSKA

Lektor języka hiszpańskiego (native speaker)

i angielskiego

received_6860921723951025_edited.jpg

KACPER ZIÓŁKOWSKI

Pracownik sekretariatu

Lektor języka angielskiego

Mam na imię Kacper, przez 12 lat uczęszczałem na kursy języka angielskiego i hiszpańskiego w Ad Astra, w związku z tym jestem bardzo związany z tym miejscem. W szkole Ad Astra spotkać mnie możecie w recepcji, gdzie chętnie pomogę i udzielę wszelkich informacji. Ponadto prowadzę zajęcia z języka angielskiego w grupach dziecięcych, co daje mi mnóstwo satysfakcji.

W wolnych chwilach poświęcam się gotowaniu i doskonaleniu moich umiejętności plastycznych. Uwielbiam oglądać mecze koszykówki w szczególności ligę NBA :)

bottom of page