Cambridge Young Learners English

 

Nasza szkoła jest partnerem programu partnerskiego Addvantage prowadzonego przez British Council, co oznacza, że w naszej szkole prowadzimy przygotowanie do egzaminów Cambridge. Egzaminy odbywają się co roku na terenie naszej szkoły, a przeprowadzają je wykwalifikowani egzaminatorzy z British Council z Warszawy. British Council jest  jednym ze 130 akredytowanych centrów egzaminacyjnych Uniwersytetu Cambridge z Wielkiej Brytanii. Każdego roku ok. 2 milionów osób na całym świecie przystępuje do ich egzaminów. Są one uniwersalne, odpowiednie dla każdej narodowości i dostosowane do potrzeb i wieku zdających (dorosłych, młodzieży i dzieci).

 

Young Learners English to testy oceniające umiejętności językowe dzieci w wieku szkolnym. Dostępne na trzech poziomach zaawansowania: Starters, Movers, Flyers. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Egzamin składa się z trzech części: słuchanie czytanie i pisanie, mówienie.

 

Dlaczego warto zdawać?

  • YLE obiektywnie i precyzyjnie oceniają umiejętności językowe uczniów

  • YLE zachęcają do efektywnej nauki poprzez atrakcyjną, barwną formę

  • YLE dają dzieciom poczucie sukcesu

  • YLE pozwalają rodzicom ocenić, w jakim stopniu dzieci opanowały język

  • YLE zapewniają pozytywne pierwsze wrażenia związane z testem językowym

 

Dzieci, które wzięły udział we wszystkich 3 częściach egzaminu otrzymają świadectwa egzaminacyjne (certyfikaty) po upływie około 4 tygodni. Każda z trzech części testu jest oceniana osobno. Słuchowe i pisemne części testów YLE są sprawdzane w Cambridge, mówienie oceniane jest na miejscu przez wykwalifikowanych egzaminatorów. Maksymalna ocena z poszczególnych umiejętności to 5 tarcz, w sumie zebrać można 15 tarcz. Zakłada się, że dzieci, które uzyskały łącznie co najmniej 10 tarcz i nie mniej niż 3 z każdej części, mogą przygotowywać się do następnego poziomu egzaminu. Egzamin jest płatny.

 

Więcej informacji uzyskać można na stronie www.britishcouncil.pl oraz w recepcji szkoły. Bardzo wierzymy w wiedzę i umiejętności naszych uczniów, a widząc ich zapal i zaangażowanie na zajęciach wiemy, ze zdanie tego egzaminu będzie dla nich wspaniałą nagrodą i motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

___________________________________________________________________________________

 

Sesja egzaminacyjna 2014

 

10 maja 2014r. nasi słuchacze przystąpili do egzaminów Cambridge Young Learners English, do których przygotowywali się przez cały rok nauki w naszej szkole. W pamięci każdego z nich dzień ten pozostanie na długo, wszak dla większości z nich był to pierwszy tak poważny egzamin. Uczniowie przystępujący do egzaminu na poziomie Movers i Flyers byli spokojniejsi, ale i bardziej podekscytowani. Wszystkie dzieci wychodziły z sal egzaminacyjnych z uśmiechami na twarzy, dumne z siebie i bogatsze o nowe doświadczenie.

 

23 maja otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w egzaminie i wyniki, jakie udało im się uzyskać. Nie byliśmy w stanie ukryć radości, która towarzyszyła nam przy odbieraniu certyfikatów i wręczaniu ich dzieciom. Wszystkie uzyskały bardzo wysokie wyniki, co na pewno będzie dla nich motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

___________________________________________________________________________________

 

Sesja egzaminacyjna 2015

 

Ta sesja różniła się od pozostałych przeprowadzanych w naszej szkole. Na te egzaminy zdecydowaliśmy się pojechać do siedziby British Council w Warszawie, co było dodatkową atrakcją dla naszych uczniów. Mimo stresu związanego z nowym miejscem poradzili sobie świetnie i uzyskali bardzo wysokie wyniki.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejną sesję egzaminacyjną, która odbędzie się w maju 2016 roku!